Od 23 do 27 września 2024 r. zapraszamy na Otwarte Laboratoria UBB!
Dzień 1
Zapraszamy na spotkanie z…
dr. hab. inż. Ireneuszem Wróblem, prof. UBB
wbmii_logo.webp

355506313_6572208432829922_7462288746187316172_n.webp

wykład pt. „Nowoczesne narzędzia informatyczne dla inżynierów”
godzina 9.00, Audytorium Maximum sala L128

Odkryjesz, jak pasjonujący jest zawód inżyniera oraz jakie fascynujące wyzwania wiążą się z tą profesją. Poznasz jakie narzędzia informatyczne wykorzystuje współczesny inżynier. Przekonasz się, że ta ścieżka zawodowa oferuje stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie oraz szerokie możliwości rozwoju. Dowiesz się, że jest to także praca pełna wyzwań i satysfakcji, wynikająca z tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które bezpośrednio wpływają na poprawę jakości życia ludzi na całym świecie.

 Zapisz się na Otwarte Laboratoria →

_______________ 

Dr hab. inż. Ireneusz Wróbel, prof. UBB

Pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. Autor ponad 110 publikacji naukowych, uczestniczył w kilkudziesięciu konferencjach naukowych odbywających się w Europie, Ameryce Północnej, Singapurze i Australii.

Jest autorem trzech patentów RP i jednego patentu europejskiego.  W ostatnim okresie zainteresowania zawodowe związane są z konstrukcją i technologią wytwarzania elementów karoserii samochodów osobowych, komputerową symulacją procesów technologicznych, budową cyfrowych bliźniaków zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Pracuje w dziale badawczo-rozwojowym firmy Polmotors z Bielska-Białej, gdzie rozwija nowoczesne technologie produkcji części karoseryjnych samochodów osobowych,  współpracuje z największymi europejskimi koncernami motoryzacyjnymi takimi, jak: grupa VW, Stellantis, BMW i Volvo. 

Kieruje projektami badawczo-rozwojowych finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

loga1.webp

 Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”

loga2.webp

DOFINANSOWANIE
92 950,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ
103 450,00 zł

DATA PODPISANIA UMOWY
25.07.2023

Zapisano